Чим зайнятися у дощ, або дощовий хюгге

21.06.2018

Чим зайнятися у дощ, або дощовий хюгге

Дощ – це погода, яка спиняє наш рутинний потік життя. Плакучий день є прекрасною нагодою порелаксувати та влаштувати власне хюгге (філософія життя, що прославляє абсолютний затишок). Тож, що такого можна поробити, щоб і час з користю провести і задоволення отримати?

Почнемо з того, що звуки крапель дуже заспокійливо діють на людину. Недарма зараз у багатьох медитаціях та терапіях використовують рейнстики, або ж так звані дощові флейти, які раніше були основним предметом в обрядах племен Перу та Чилі. Тому, коли випадає шанс послухати справжній дощовий шум, не зволікайте. Хто знає, як скоро вам ще вдасться подумати про вічне, слухаючи неповторний оригінал? Якщо ви книголюб, то можна поєднати два задоволення і читати біля відкритого вікна. Але якщо на дворі страшенна злива чи гроза, то все-таки краще милуватись природою з закритою шибкою, бо зіпсована книга + мокрий одяг = невдала (м’яко кажучи) терапія.

Після того можна приготувати яку-небудь випічку. Бажано, щоб це був солодкий пиріг чи взагалі щось солоденьке. У дощ природа влаштовує собі вихідний, нерідко дозволяючи зайвого. А якщо вже сама Матінка таке робить, то чому б вам не взяти з неї приклад? Приготуйте смаколиків, наваріть какао чи чаю і йдіть виконувати наступний пункт. Проте спершу вияснимо чому саме потрібно щось пекти. У світі є три найприємніших аромати: випічка, книжки і кава. Весь день у вас вдома триматиметься духмяний запах пиріжків з яблуком, помережаний нотками запашного теплого напою ( чай, гарячий шоколад, какао, кава). Крім того, приготування їжі є свого роду терапією теж, адже це потрібно робити лише з хорошими думками.

Зробивши це, не поспішайте їсти! Поки ваша їжа стигне, можна вибрати фільм до перегляду. Тут у кожного вже свій смак, одначе можу порадити увімкнути щось добре та життєрадісне, аби створити цілковитий затишок. Наприклад мультфільми від Дісней чи Піксар саме те, що треба! Тут вам і добро, і радість, і фарби, яких так не вистачає за вікном.

Коли ви отримаєте свою порцію оптимізму й пирога, можна замовити ще й сон на десерт. Як казала жаба з Дюймовочки: « Поїли – тепер можна і поспати». Люди часто скаржаться, що не можуть виспатись у важкі будні. А нерідко й на вихідні справи, які з’являються один Бог знає звідки, не дають перепочити. Дощ же відміняє всі ваші плани, тому обійміть подушку, вкрийтесь ковдрочкою та просто спіть. Але довго бути в гостях у царстві Морфія не можна, бо болітиме голова.

Проте, якщо ви вже виспались можна зайнятись улюбленим хобі. Якщо його у вас немає, то саме час знайти! Можна розфарбовувати антистрес-розмальовки, писати вірші чи новели, складати пазли, читати книги, вишивати тваринок, будувати модель корабля чи літака абощо. Якщо ви не самі вдома, то настільні ігри не лише розважать, а й зблизять.

Як бачите є багато прекрасного, що можна зробити в похмурий дощовий день. Звісно, якщо вам подобається прибирати вдома чи мити посуд чи натирати все скло в хаті до блиску – діло ваше. Головне правило мого дощового хюгге – отримання задоволення. Якщо цей день принесе радість та довгожданий відпочинок, то ви виконали все, що треба. Часом не варто взагалі нічого робити. Пізно ввечері ви просто маєте ствердно сказати: «У природи не буває поганої погоди».

Анастасія ПОСУХОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомир

, , , , , переглядів: 325

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *