Чи може рок-музика закликати до патріотизму?

29.04.2018

Чи може рок-музика закликати до патріотизму?

Мабуть, більшість із нас відпочиває, коли слухає улюблену музику. Українські пісні стають все якіснішими, їх приємно слухати. До речі,  композиції здатні лікувати стреси. Вчені дійшли висновку, що під час прослуховування музики активуються центри уваги, мислення, пам’яті. Але у кожної людини свої вподобання. Хтось слухає класику, хіп-хоп чи поп. Та темою мого твору стануть саме рок-виконавці. На сценах  України  з’являється все більше таких співаків.

Я впевнена, що рок-музика, як не яка інша, здатна закликати до патріотизму. Адже ці пісні серйозні, не легковажні, після їх прослуховування робиш певні висновки.

Минулого року Україну на пісенному конкурсі  Євробачення представляв саме рок-гурт «O. Torvald» . Хоч хлопці не здобули перемоги, та в їх репертуарі є патріотичні композиції . Наприклад, у пісні «Київ-Лондон» фронтмен гурту Євген Галич закликає не міняти українську столицю на якесь інше закордонне місто, а залишатись на своїй Батьківщині. Найбільше навантаження мають слова: «Україно, я твій син!». Тож нехай це маленьке речення  стане девізом  життя  для кожного  українця.

Мій улюблений рок-гурт «Океан Ельзи» теж створює чудові пісні. Дуже потужна композиція  «Вставай». Це пісня-заклик для  народу, щоб той піднявся . Ключові слова «Вставай! Більшого вимагай!». Тому не сидіть склавши руки . Щоб досягти результатів і покращити ситуацію в Україні потрібно наполегливо працювати.  У 2015 році з’явилася нова  композиція цієї групи «Не твоя війна». Виконавці стверджують, що твір написаний із метою перемогти спочатку внутрішню боротьбу із самим собою, адже саме тоді ми зможемо подолати зовнішнього агресора.  А для цього слід згуртуватися, адже в єдності наша сила. Чим швидше об’єднаємося, тим швидше настане мир у нашій країні. Пісня так і закінчується риторичним на сьогодні запитанням: «Тож скільки іще забере  вона, твоїх дітей, не твоя війна?»

Владислава МЕШКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київська область

Джерело фото: www.uamodna.com

, , , , , , , переглядів: 5 907

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *