Булінг у школах: мінуси і… плюси

31.01.2019

Колись для українців це явище було абсолютно не знайоме. Адже звичайні бійки у школі траплялися повсякчас. Але останнім часом у засобах масової інформації з’являється все більше гострих заголовків, пов’язаних вже не просто зі звичайною бійкою, а з психологічним терором у школах, серед дітей, підлітків.

“Булінг, як називають зараз цькування дітей у школах, не виникає на порожньому місці. Це жахливе явище завжди стосується двох: того, хто знущається, і того, проти кого направлено це знущання. Перший хоче самоствердитися за рахунок іншого. Причини можуть бути різноманітними: завищена самооцінка, проблеми вдома або навіть певні психологічні проблеми. Такі люди зазвичай вважають себе “королями школи”, адже вони фізично гарно розвинені та хочуть довести свою значущість.

Які ж типові жертви булінгу? У більшості випадків це люди, які виділяються з загальної маси. Вони справжні особистості: розумні, мають почуття власної гідності, не бачать необхідності у звеличенні власного его, розуміють, що зовнішність нічого не вирішує. Їм не потрібно нікому нічого доводити. Саме тому увага “насильників” зосереджена на них. Адже ці жертви не мають багато друзів, є фізично слабкими, тому не здатні протистояти агресії.

До чого ж призводить цькування? Воно може стати першим кроком до соціальної ізоляції. У жертв виникає замкнутість, небажання спілкуватися з іншими, з’являються фобії, можлива поява депресії. У шкільних “агресорів” булінг у дорослому віці може викликати почуття провини. Серед булерів багато злочинців. Це все негативні наслідки.

Постає питання:”Що може бути позитивного у булінгу?”.

Існує один важливий аспект, який впливає на все, що стається з нами,- наше ставлення до подій. Саме від реакції на знущання залежить обсяг шкоди, яке воно завдає. Хтось буде пам’ятати кожне образливе слово і накопичувати негатив. А хтось не звертатиме уваги на слова інших, працюватиме натхненніше та стане успішною людиною.

Єдиний в історії спорту 28-разовий призер олімпійських ігор і 23-разовий олімпійський чемпіон Майкл Фред Фелпс страждав від булінгу у школі через свій великий зріст, непропорційні розміри вушної раковини та 46 розмір ноги. Його били, над ним насміхалися, але хлопець каже: « Це зробило мене сильніше та витриваліше. Я не звертав уваги на них, бо розумів, що краще високо підняти голову та посміхнутися».

На жаль, не кожен може так себе налаштувати. Тому виникає необхідність у проведенні якісної кампанії, спрямованої проти булінгу, у школах. Такий проект має бути зрозумілим будь-якій віковій категорії, спікери повинні достукатися до кожного. Я вважаю, що лише добре скоординовані дії вчителів та батьків зможуть змінити ситуацію.

Булінг – це насилля, яке залишає відбиток на все життя. Тому кожен має навчитися протидіяти йому та вміти мислити позитивно.

Анна РЕЗВІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеса

Джерело фото: https://ostrog.rayon.in.ua/news/102916-chi-e-bouling-v-osvitnih-zakladah-ostroga-sotsialno-psihologichne-doslidzhennia

, , , , , переглядів: 1 211

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *