Безтямно люблю книги

31.07.2018

Безтямно люблю книги

«Читання возвеличує душу»

Франсуа Вольтер

Ще змалечку я почала читати. Вдома перечитала все, що потрапляло мені на очі. Згодом записалася до бібліотеки. Так почалося моє захоплення книгою, яке залишилося й дотепер. Я не просто бачу знайомі мені букви, я поринаю у читання забуваючи про все, що діється навколо і звертаю всю свою увагу на книгу. На сьогодні я прочитала вже більше 700 книг.

Я безтямно люблю книги. Люблю шелест їх сторінок, їх неповторний запах фарби й старовини. Тому я ніколи не читаю електронні книги, аби не позбавляти себе цього відчуття. Читання приносить мені величезну насолоду й ще більшу користь. За його допомогою можна вчитися і мріяти, подорожувати різноманітними країнами і уявляти фантастичні світи.

Заплющіть очі на хвильку і подумайте про те, що сталося б з нашим світом, якби з нього зникли книги. Уявіть цю темну й гнітючу пустку у вашій душі, яку неможливо заповнити. Уявіть себе часткою чужого світу, що описав Рей Бредбері у своєму романі «451 градус за Фаренгейтом», в якому майже зникли емоції, зникли відчуття, а залишилися лиш зазомбовані люди, що розучилися читати, а отже розучилися й думати. А такими особинами дуже легко керувати.

Роль книги в житті людини і суспільства загалом незамінна і величезна. Знищення книг, описане у вищезгаданому романі, можна з впевненість назвати геноцидом, спрямованим на винищення людської культури і свідомості.

Немає сенсу порівнювати телебачення і книгу. Але, все ж таки, я вважаю, що коли людина дивиться телевізор вона споживає готовий продукт, а коли читає – мислить, аналізує, розвиває власний інтелект, фантазію і творчу думку.

Річард де Бюрі сказав: «Любов до книг – любов до мудрості. Книги – наставники, що навчають нас без лозини і палки, без сліз і гніву, без грошей, коли б не прийшов до них, вони не сплять, не бурчать, якщо ти помилився і не сміються, якщо ти чого-небудь не знаєш…» Це, напевно, найкращі слова, якими можна схарактеризувати це чудове творіння – книгу.

Особисто я сприймаю книгу як живу істоту, яка таїть у собі мудрість предків, але покірно припадає порохом на полиці, чекаючи поки хтось візьме її до рук , відкриє і закрутиться у вирі друкованого світу. Найкращим подарунком на день народження я вважаю книгу, бо вона здатна сформувати світогляд людини, розтопити найкрижаніше серце і помякшити найчерствіші душі. Тож читаймо, поважаймо і любімо книгу!

Діана-Катерина РЕДЬКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , переглядів: 130

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *