5 книг, які пораджу прочитати молодшому брату чи сестрі

14.02.2019

5 книг, які пораджу прочитати молодшому брату чи сестрі

Я все життя люблю книжки. Але читати їх я любила не завжди…

Памятаю, як у дитинстві мама розповідала мені на ніч казки. В цей час я переставала бути звичайною дитиною і ставала героєм книги. Вчора я була принцесою, сьогодні відчайдушним ковбоєм. Разом з іншими героями я переносилась в інші світи, раділа перемогам та страждала через невдачі. Ці моменти були незабутніми.

Але пройшов час і я пішла в школу. Там я навчилась читати самостійно. Мама читала казки все рідше ,а згодом і зовсім припинила. Мені було сумно. Шкільні оповідання були нудними, а щось інше читати не хотілось. Мама помітила мій настрій ,тому вигадала як мене розвеселити. Щоранку, коли мене заплітала, мама розповідала частинку історії про дівчинку Еллі. Як її занесло ураганом у в дивну країну , як дівчинка боролась зі злом, як допомагала друзям стати краще… Казка мене дуже захопила. І от одного дня мама сказала, що більше нічого розповідати не буде. Натомість я отримала книжку « Чарівник Смарагдового міста» О. Волкова , де й було продовження. Цікавість перемогла, і я її прочитала. Мені вона сподобалась настільки, що я підряд прочитала усю серію книжок. Я знову «відчувала» героїв, знову з ними раділа й горювала, сміялась і плакала.

Згодом серія про Еллі закінчились. Я не знала , що тепер робити .Мені хотілось читати ,але я не знала де брати ці книжки. Тут також на допомогу прийшла моя мама. Вона відвела мене до бібліотеки. Саме з цього розпочалась моя мандрівка у світ книг.

Я вважаю так: «Якщо ви не любите читати, то просто ще не знайшли свою книгу» . Тому сьогодні я б хотіла розповісти про декілька книжок . Їх я б порадила молодшим братам і сестрам, або просто людям, які не люблять книжки. Отож читайте й запамятовуйте.

Першою книгою є «Чарівник Смарагдового міста» Олександра Волкова. Як ви знаєте , для мене вона особлива. Книга вчить нас не здаватись і рішуче йти до власної мети . А також бути милосердними й не лишати близьких у біді. На прикладі дівчинки Еллі й її друзів, можна зрозуміти, що в кожної людини є таланти . Головне – вірити у себе і все вийде.

Наступна серія книг – це «Хроніки Нарнії» .Її можна читати і дітям ,і дорослим, кожен знайде в ній щось своє. Діти прочитають її як казку, як казку, де погані завжди покарані ,а добро перемагає зло. Дорослі ж знайдуть тут відображення проблем реального життя, його вади. Це розповідь про мудрих королів, дорослих дітей і звірів, що розмовляють. Розповідь про те, як найідеальніший світ можуть занапастити люди…

Уявіть. Ви залишились без батьків, люди постійно вказують на ваші недоліки, в чужій сім’ї ви виховуєте нерідних дітей…Не дуже гарна картина, справді? Через усе це пройшла головна героїня книги « Аня із Зелених Дахів». При цьому дівчинка ніколи не втрачала оптимізму. З посмішкою вона долала всі життєві труднощі .Ця історія навчить любити життя та радіти кожному моменту.

«Червоні вітрила» — це книга про кохання. Про чисте кохання між чоловіком та жінкою. Вона бідна та наївна дівчина-сирота ,яка досі вірить у казки. Він хлопець-аристократ ,що любить авантюри і кидає сімю заради мрії. Волею випадку ці двоє зустрілись і закохались назавжди. Здавалось би дві протилежності, але також — два одиноких серця ,які знайшли своє кохання . З цієї історії зрозуміло , що кожен у світі може знайти свою другу половинку, якщо буде в це щиро вірити.

Наостанок я залишила книгу «Персі Джексон та викрадач блискавок». Це більш розважальна книга, яка написана у жанрі фентезі. У ній розповідається про одного хлопчика, життя якого було не дуже добрим. У школі Персі вважали лузером, а вдома був вітчим-пияка . Але в один день все змінилось…

Зранку на нього напала вчителька, потім найкращий друг виявився сатиром . І наостанок він знайшов батька, якого ніколи не знав. І тато виявився богом Давньої Греції. Але це лише зав’язка історії, на героїв чекає ще багато пригод. У книзі боги-олімпійці змальовані у вигляді звичайних людей, це додає книзі особливого шарму. Якщо ви любите пригоди та міфи, ця книга саме для вас.

Я розповіла про 5, на мою думку, дуже цікавих творів. Книжки – це друзі, які ніколи не зрадять і завжди допоможуть. Сподіваюсь , ви знайшли тут щось цікаве для себе.

Дар’я СЕРЕДІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 189

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *