5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестрі чи брату

28.04.2018

5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестрі чи брату

Споконвіків книги є незмінними носіями інформації про історію, культуру, мову, традиції різних країн світу. Вже багато століть, зараз та в майбутньому книжки будуть актуальні. Ніщо не зможе їх замінити. Наша перша книжка – «Буквар», кожен з нас добре пам’ятає її. Наші підручники, історії різних жанрів, які ми  читаємо – це все книжки. Кожен із нас добре пам’ятає ті книжки, що залишили відбиток у нашій душі. Кожен має свою книжку, яку любить і щоразу перечитує її із захопленням, наче вперше.

Які п’ять книг я пораджу прочитати своєму молодшому брату? Я вважаю, що це достатньо складне питання. Кожна людина має свій смак, свої уподобання, і книжка, яка подобається мені, може зовсім не сподобатись іншим. Але щось я все ж таки можу порадити.

По-перше, це буде книжка, відома багатьом з дитинства – це твір Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». Популярний роман про пригоди хлопчика Тома, вже багато років справляє приємне враження на своїх читачів. Твір доволі легкий для розуміння, описує   пригоди звичайних дітей, їх мрії, бажання, перше кохання. Зміст цієї книги добре пам’ятаю  і я, він ще довго житиме у моїй пам’яті, залишаючи лише гарні спогади .

По-друге, це буде ціла збірка поетичних творів, яка відома і в Україні,  і по всьому світу – це «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка. Я вважаю, що кожен українець має прочитати цю збірку. Т.Шевченко за своє життя написав дуже багато, і більшість його робіт нам відомі. Це справжній патріот своєї країни, борець за незалежну та вільну Україну, і просто талановита людина, яка є відомою на весь світ. Ми всі маємо знати його твори та пишатися, що в нашій країні жила така талановита людина.

Третя книжка, яку я пораджу своєму брату, також є творінням українця – Івана Котляревського. Це – поема  «Енеїда». Поема написана на сюжет однойменної поеми Вергілія. Також це є першим україномовним твором, написаним саме літературною українською мовою. Котляревський започаткував новий напрямок в нашій літературі. Твір гарно відображає українську природу, культуру та звичаї . Ми багато дізнаємося про хоробрих козаків, чий образ автор і використовує задля зображення троянців. Цей твір, на мою думку, також має прочитати кожен, для того, щоб більше дізнатися про рідну країну, а сам твір є дуже цікавий та захоплюючий.

Наступні два твори не є легкими  для дитини. Але ми навчаємось все життя і книжки також є нашими товаришами упродовж життя, тому я і раджу прочитати поему Джорджа Байрона «Чайльд Гарольдова мандрівка», або «Паломництво Чайльд Гарольда». Ця поема зображує життя юнака, який вирушив у мандрівку. Його роздуми, враження, розчарування, втому  – іноді все це ми можемо відчути на собі. Ця поема познайомить нас із байронічним героєм, і ,звичайно, змусить замислитись про своє життя. Мабуть, деяких ця поема налаштує до переосмислення свого життя, допоможе зробити перший крок до своєї мрії.

І остання книжка, яку я пораджу прочитати своєму молодшому брату, буде роман Германа Гессе «Деміан». На цей час роман є моєю найулюбленішою книжкою. Він спрямований на відображення шляху становлення особистості людини. Головний герой проходить довгий і складний шлях від маленького десятирічного хлопчика до  дорослої людини. Цей шлях автор розділяє на декілька етапів, які добре розкривають нам історію його життя. Два світи: світлий і темний, які є в житті десятирічного хлопчика. Коли темний світ, який є забороненим, але таким цікавим, манить його зі світлого, де є родина, дім ,хлопчик вибирає поганий шлях, наприклад, красти гроші у батьків. Хлопчик зростає з року в рік, вчиться на своїх помилках, зустрічає людей, у яких переймає життєвий досвід, та стає сильнішим. Не лише життя головного героя, а також історія перетинаються у тому творі. Ти починаєш замислюватись над своїм життям, кожен день хвилюючись, що вже завтра ти прокинешся іншою людиною, але це і є шлях дорослішання. Тому я би порадила прочитати цю книжку своєму брату, бо колись ми всі маємо замислитись над своїм життям.

Всі ці книги є дуже важливими у моєму житті. Я чомусь навчалась разом з героями, зростала з ними, кожен раз відкриваючи для себе щось нове та цікаве. Сподіваюсь, колись брат подякує мені за цю пораду. В світі є багато книжок і кожна – унікальна.

Олена ГУРЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область.

Читайте також:

5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестрі чи брату

Яку книгу обрати – друковану чи електронну?

Книга друкована чи електронна книга: за і проти

Джерело фото: http://say-hi.me/knigi/5-knig-s-neobychnoj-formoj-povestvovaniya.html

, , , , , переглядів: 393

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *