5 книг для читання під ялинкою

07.02.2019

5 книг для читання під ялинкою

Зимовий час створений для затишку і тепла. Особливо прекрасним є час новорічних святок, коли ялиночка грайливо блимає вогнями, які відблискують у різнокольорових прикрасах зеленої красуні. Тоді все, чого хочеться, — це хороша книга та тепле какао з цукерками. Тому, щоб атмосфера різдвяних чудес не переривалась, краще почитати таку літературу, яка б лише доповнювала картину зимових принад. Ось невеликий список книг, який створить вам новорічний настрій, навіть якщо ви його випадково загубили.

  1. О. Генрі «Дари волхвів»

Це коротенька новела, яка дає відповідь на складне питання: «Як виглядає справжнє кохання?». Прочитавши її ви точно знатимете відповідь. Хоч твір і невеличкий за обсягом, проте він повний почуттів та емоцій, які хвилюють та зворушують. Це дійсно книга зі списку mustread, яка є класикою на всі часи.

  1. Луїза Мей Олькотт «Маленькі жінки»

Також всім відома класика, яка зачаровує своєю красою, простотою та мудрістю. Хоч там й описуються різні пори роки,особлива увага звертається на тему Різдва. Всі переживання й очікування дівчаток передаються читачеві, і не змигнеш оком, як уже також сумуєш за батьком сестер і радієш забавам зі снігом. Певне, це найдобріша книга в світі, яка нерідко бентежить і змушує замислитись над багатьма речами.

  1. Туве Янссон «Зима-чарівниця»

Це книга із циклу про Мумі-тролів, де, як ви вже певно зрозуміли, описується найспокійніша пора року для цих милих створіннячок. Читаючи цей твір, не лише поринаєш у дитинство, але й відчуваєш ту тишу, той затишок з ароматами теплих напоїв, помічаєш красу снігу та поневолі захоплюєшся холодом, який насправді є віконним маляром. Якщо після прочитання цього роману вам відразу захочеться робити снігових янголів, то ні в чому собі не відмовляйте. Це звичайний і доволі приємний побічний ефект.

  1. Ернст Теодор Амадей Гофман «Лускунчик і мишачий король»

Всім певно відомі різноманітні фільми й мультфільми під цією назвою, проте люди забувають про походження історії про Лускунчика. Тому дуже підійме настрій книга з яскравими ілюстраціями та магічним сюжетом. Саме такою і є добрий старий «Лускунчик..». Ще бажано увімкнути музику Чайковського з однойменного балету-феєрії. Тоді ви точно будете із захватом подорожувати сторінками цієї чудесної казки.

  1. Чарльз Діккенс « Різдвяна історія в прозі»

Всім відомий твір з дрібкою містики, але з дуже глибоким психологізмом. Книга, яка і зігріває теплом щасливих, хоч і бідних, сімей, і торкається серця холодом самотності й відчаю. Взагалі-то, у Діккенса є збірка, що має назву «Різдвяні історії», де є багато веселих іронічних оповідань, та все ж таки кожен з них має свою мораль.

Як бачите, всі твори є добре знайомими з дитинства. Але зима є тією чудесною порою, коли можна відкласти свою дорослу серйозність та насолоджуватись ковзанкою, радіти яскравим вогням феєрверків, співати колядки та щедрівки, дивитись «Один вдома» сто разів без утоми, загадувати бажання під час бою курантів, дарувати і отримувати подарунки, усміхаючись без упину, та їсти солодкі смаколики. Це час дитинства, тому відкладіть поки що товстезний сірий том Фройда і візьміть барвисту маленьку книжечку Ганса Крістіана Андерсена. Як-не-як, а ми всі чиїсь діти, і глибоко в душі ми ними й залишились. Тож просто дайте цій милій дівчинці чи веселому хлопчику відчути магію святкової зими.

Анастасія ПОСУХОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомир

переглядів: 121

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *