10 заповідей щастя

29.04.2018

10 заповідей щастя

Рекомендації дорослим: що варто і чого не варто робити, щоб бути щасливим.

Вже давно не є секретом те, що кожен шукає щастя. Проте, великою помилкою є така думка: я буду повністю задоволений тоді, коли… Насправді ж, наша доля залежить тільки від нас, а значить і щастя ми можемо створити самостійно. Розпочати можна навіть зараз, варто лише дотримуватись декількох основних правил.

Спершу розберемось, що ж потрібно робити для досягнення благополуччя:

  1. Прийми себе таким, яким ти є; навчись любити своє тіло.

Ідеалів не існує так само, як і людей, які їх «визначають». Варто пам’ятати: якщо ти полюбиш себе, то й світ також тебе полюбить. Кожен раз, коли дивитимешся в дзеркало, говори собі: « Я гарний(-а)». Тоді ти припиниш комплексувати і почнеш жити в гармонії з своїм організмом. Як-не-як, а основне джерело постійної впевненості і любові – це ти сам.

  1. Знаходь час для фізичних вправ.

Це може бути не щодня, але регулярне виконання обов’язкове. Спорт у сучасному світі — дуже різноманітний, тому для будь-кого знайдеться щось особливе. Можна займатись в групах (гімнастика, танці), а можна й наодинці (йога, біг). Не потрібно йти в спортзал, якщо тобі комфортніше тренуватися вдома. Головне – це отримати задоволення. Тоді набагато легше відчути кожну клітиночку свого організму, тобто стати справді злагодженим цілим.

  1. Цінуй те, що маєш; знаходь радість у дрібницях.

Дивись на те, що в тебе є, і не думай, чого в тебе нема. Так життя заграє барвами достатку, а не нужденності. Не менш важливою є радість, яку ми можемо розгледіти в найпростіших буденних речах. Наприклад, м’які свіжі простирадла, аромат чаю (кави), сонячне проміння (тихий дощик), хрустке печиво – все це є звичайними речами чи явищами, з якими ми має справу кожен день. Акцентуючи свою увагу на таких приємних моментах, ти швидко налаштуєшся на оптимізм.

  1. Знайди хобі.

Чим більше – тим краще. Тут, як і зі спортом, головне – отримати задоволення. Читай книжки, вивчай мови, колекціонуй свічки, гуляй на природі, вишивай, складай моделі кораблів! Є безліч справ, які припадуть кожному до вподоби. Хобі допоможе відволіктись, відпочити і не дасть мозку занудьгувати. Пам’ятаймо, що щастя – це процес, а не результат.

  1. Створи своє довкілля сам.

Тут мається на увазі не лише декор в оселі, а й люди. Звісно ж, краще розмістити навколо себе якнайбільше речей, які тебе радують. Проте люди теж мають викликати твою симпатію. Хоч іноді й доводиться контактувати з неприємними особами, але в друзі потрібно вибирати однодумців, чи просто людей, з якими тобі добре. Це не означає, що потрібно проводити кастинг! В певний момент ти сам відчуєш, хто є саме твоїм другом.

Тепер можна проаналізувати, чого не треба робити, аби не зашкодити ні щастю довколишніх, ні своєму власному. Відразу згадується приказка: «На чужому горі, щастя не побудуєш». Як завжди, народна мудрість влучно описує філософію співжиття людини з навколишнім світом. Твоє задоволення не має ні в якому разі зашкодити комусь іншому!

  1. Не заздри.

Безумовно, бажати чогось цілком нормально. Проте для того, аби мрія стала реальністю, треба докласти зусиль. Побачивши гарну парасольку у незнайомця, можна не соромитись власної цікавості й запитати, де той її придбав. Це не є заздрістю. А от якщо твоя подруга отримала дорогий подарунок, і тебе ця думка гнітить та гнівить, тоді готуй зелену фарбу. Такі емоції є негативними, а такого «добра» нам не треба!

  1. Не очікуй забагато.

Мріяти, як то кажуть, не шкідливо. Навіть навпаки, адже так ти вимальовуєш (плануєш) своє світле майбутнє. Хто знає, можливо містер Всесвіт відчує твої щирі сподівання і допоможе. Але знову ж, необхідна дія і з твого боку. Одначе, якщо здійснити це не в твоїх силах, то не варто ділити шкуру невбитого ведмедя. Розчарування – це завжди невдоволення й смуток. Тому живи простіше!

  1. Не приховуй своїх почуттів.

Кожна людська емоція має своє місце. Це як фарби на полотні: є холодні, є теплі, є радісні, є журливі. І всі вони створюють одну картину «Життя». Звичайно ж, негативу краще уникати. Але часом печаль краще дасть зрозуміти, що потрібно робити далі, аніж вічна радість.

  1. Не тримай образи; вмій пробачати.

Людям завжди важко дивитись на чиєсь радісне обличчя, коли в них нелегко на душі. Тому вони намагаються змінити не своє похмуре чоло, а твій усміхнений ротик. Найкращий спосіб зробити це – образити. Не давай таким людям перемогти! Утримання образ всередині себе призводить до хвороб. Таким чином, потрібно вміти пробачати і відпускати. Так звільниться розум і на душі стане легше.

  1. Не звертай увагу на думку інших; відкривай себе.

Дослухайся до своїх почуттів, думай сам, дій сам і вмій нести відповідальність за зроблене. Звичайно ж, критику сприймати потрібно, але тільки від обізнаних людей. Однак вираження твоєї особистості не має зашкодити іншим. Багато хто досі живе у світі шаблонів та мірок, але зараз є поширеним культ індивідуальності, де дозволено практично все. Тому, чим швидше ти відкриєш собі та іншим своє внутрішнє «я», тим швидше всі тебе приймуть без засуджень.

Отже, ці правила не є складними. Як бачите, ніде й слова не було сказано про матеріальний достаток, адже речі створені для нас, а не ми для них. Задоволення є суто духовним надбанням, отримати яке не так вже й важко. Якщо слідувати цим заповідям хоча б місяць безперервно, то ефект відчуватиметься дуже скоро. Ви певне запитаєте: «Як же я дізнаюсь про власне благополуччя?». А дуже просто! Нехай Вас хтось запитає: «Ти щасливий?».  Я впевнена, Ваша відповідь стане ще однією приємною дрібничкою.

Анастасія ПОСУХОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомир

Джерело фото: https://www.fatosdesconhecidos.com.br/8-coisas-que-foram-provadas-cientificamente-que-fazem-qualquer-pessoa-feliz/

, , , переглядів: 452

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *