Тенета Інтернету

29.04.2018

Ми живемо у 21 столітті. Наші будинки нашпиговані різною технікою та приладами. Коли прокидаєшся зранку то не готуєш каву чи біжиш в душ, а гортаєш стрічку новин. Ми вже й дня не можемо прожити без Фейсбука та Інстаграму. Чи це дійсно викликає таку сильну залежність чи просто приваблює своєю доступністю. Зовсім забули запах нової паперової книжки, бо надаємо перевагу електронним. Можемо роками не обіймати рідних, бо ж бачимо їх в Скайпі. Хіба так можна? Хіба віртуальний світ може замінити реальний? Хіба соціальні мережі компенсують нестачу спілкування?

За останніми даними, кількість користувачів Інстаграму сягнула 800 млн. І я одна з них. Чи цікаво це? Так. Можна дізнаватися багато нового про відомих людей, обмінюватися фотографіями, думками. Але це, звичайно, не замінює живого спілкування. Жодна фотографія не може передати запаху кави, краси літньої ночі, тепла рідної людини.

Хоч мені ще не так багато  років, але можу сказати, що коли я була маленькою, все було інакше. Ми не сиділи вічно за комп’ютером, не грали у відеоігри, а вигадували свої. Бігали, їздили на велосипедах, розбивали коліна і лікті, будували хатинки на деревах, били вікна, міряли глибину калюж. Ми сміялися, плакали, обурювалися, билися, обіймалися. Ми не писали повідомлення, не надсилали смайлики, а жили, справді жили. І це життя було щасливе, повне емоцій.

Зараз люди вже забули що таке спілкуватися вживу. Простіше натиснути  клавішу і надіслати повідомлення, ніж говорити людині в обличчя все що думаєш. В соціальних мережах легко висловити почуття, поділитися своїми проблемами з чужими людьми. Але от проблема: коли потрібно вживу спілкуватися, ми не знаємо що сказати, як підтримати розмову. Часто можна побачити так картину: компанія друзів сидить в кафе, близько один до одного і кожен ”залип” в телефоні.Навіщо тоді йти кудись?

Інтернет- всесвітня мережа, великі тенета для людства. Заплутавшись у них, уже ніяк не врятуєшся. Проте це не так страшно. Соцальні мережі можуть бути нам друзями, можуть чогось вчити. В інтернеті є багато корисної та цікавої інформації, але треба вміти її знайти, профільтрувати і виділити саме те що потрібно.

Соціальні мережі ніколи не замінять живого спілкування. За гортанням стрічки новин ми витрачаємо надто багато часу, який могли б використати з користю. Британський біолог Арік Сигман стверджує: соціальні мережі шкодять здоров’ю. У своїй статті ”Завжди на зв’язку: біологічний впли соціальних мереж” він повідомляє, що нестача живого спілкування може призвести до раку, недоумства і серцево-судинних захворювань. Також він  пише, що соціальні мережі дають користувачам лише ілюзію спілкування.”Багато чого ще належить дослідити, але, схоже, існує різниця між впливом реальної присутності когось і віртуальним замінником спілкування”.

Христина МАКАРАНЮК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернівці.

Джерело фото: http://novetairove.org/tenet-vyyasnyaet-komu-prinadlezhit-mezhdomovaya-kabelnaya-kanalizatsiya-v-raduzhnom/

, , , , , , , , переглядів: 9 690

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *