Довгобуд у центрі міста Вараш: цікаве – поряд

11.03.2018

Довгобуд у центрі міста Вараш: цікаве – поряд

Я живу  у чудовому місті, яке називалося Кузнецовськ, а віднедавна носить назву Вараш. «Чи є наше місто привабливим для туристів?», – запитаєте Ви. Тоді я з впевненістю скажу: так. Багато людей знає, що у нашому містечку живуть люди – енергетики, які працюють на Рівненській атомній електростанції. Саме вона є головною окрасою міста Вараш. Станція часто зустрічає гостей з різних куточків не лише України, а й всього  світу. Про РАЕС можна писати багато, хоч вона стратегічний об’єкт та все ж це привабливе для туристів місце. Проте, сьогодні хочу писати зовсім не про це. Буде зовсім інша історія.

Уявіть собі картину: центр міста. На лавках сидять щасливі матусі, поруч гуляються їх малята, клумби, всипані чудовими квіточками, а з магазину пахнуть щойно спечені булочки. Збоку можна побачити місцевий Палац культури імені Лесі Українки. Звідти часто лунають дитячі голоси. Він щодня зустрічає маленькі таланти. Напроти нього видніється міський виконавчий комітет місті Вараш. Там знову засідають міські депутати та вирішуються проблеми містян. Поруч розташований готель «Вараш», який часто вітає відомих гостей та зірок. На свята тут ставлять велику сцену і концерти збирають тисячну публіку. Здавалося, ідеальна картинка, як для центра міста. Але серед усієї цієї міської краси стоїть Довгобуд. Ні, це не відомий музей і не будь – яке інше привабливе людям місце. Це звичайнісінький довгобуд,  який  ріже око вже десятки років жителям міста.

Сіра недобудована будівля «прикрашає» центр міста. Вона не стоїть тут рік, п’ять чи десять років. Відомий кожному варашанину довгобуд ріже око з 1991 року. І це «явище» молодого й процвітаючого міста. Дивно виглядає наш «красень» на фоні важливої для міста локації – будівлі реєстрації актів цивільного стану. Уявіть: щойно одружені молодята, розділяючи це щастя з рідними та друзями, виходять із РАЦСу та бачать перед собою… недобудову. А в голові було: що сім’я – це гарний будиночок. І якщо разом складати цеглинку до цеглинки, то можна дожити до щасливої старості. А що бачить новостворена сім’я? З перших хвилин подружнього життя дивиться на будівлю, яка розвалюється і поросла зеленню – не найкращі враження, складаються інші асоціації.

Можливо, у цієї будівлі є плюси? Вона висока, знаходиться в центрі міста. Користуючись нагодою, саме звідси пускають салюти та феєрверки на всі концерти, оскільки запускати салют із землі небезпечно. Також на будівництві народжуються і живуть маленькі собаченята. Їх там підгодовують мешканці міста. Цуценятам у довгобуді не страшний сніг та дощ. Вони мають хоч якийсь дах над головою. А коли підростуть, люди їх заберуть: хто у квартиру, хто на дачу, а хто в село. Тому можна сказати, що Довгобуд – це їхня перша домівка.

Для туристів довгобуд – це в першу чергу об’єкт, який неможливо не помітити, прогулюючись містом. Кожен подорожуючий обов’язково зацікавлено запитає про локацію, яка за ці довгі роки стала «головним досягненням» у будівництві Вараша. Для міста – це наше «цікаве поруч». Як добре, що вони навчилися не помічати цю сіру будівлю.

Що я хотіла цим сказати?  Не так важливо, що візитка Вашого міста – знаменитий музей, пам’ятник відомій людині чи величезний торгівельно – розважальний центр. Важливіше, що Ви дійсно любите своє місто й пишаєтесь ним. Що вмієте помічати щастя в простих речах. Подивіться навколо себе – цікаве поруч.

P.S. Довгобуд у центрі міста поступово стає торгівельним центром. Можливо, вже незабаром будемо залюбки проводити в ньому час та запросимо туди туриста, який завітає до них у гості.

Приїздіть – познайомимось!

Від редакції: робота була подана на Всеукраїнський конкурс “Я – журналіст!” у листопаді 2017 року. Зовнішній вигляд будівель, зображених на фото, які авторка подала з доступних їй на той час інтернет-джерел, за цей час міг змінитися

Анна ЖЕЛЕЗНЯК, лауреатка Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”, учениця 6 класу Вараської гімназії Рівненської обл.

, , , , , переглядів: 298

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *